Zakładki:
Dobre sklepy online
RSS
środa, 14 sierpnia 2013

Tegoroczne lato zbytnio nas nie rozpieszcza, i chociaż zdarzają się prawdziwie upalne dni to często towarzyszą im różnego rodzaju nawałnice. Jeszcze piętnaście czy dziesięć lat temu lato było latem, średnia temperatura nie przekraczała 25 stopni Celsjusza i pogoda była w miarę stabilna. Owszem zdarzały się ulewne deszcze jednak rzadko kiedy niosły one za sobą tak wiele niebezpieczeństw. Teraz naprawdę mamy do czynienia z ociepleniem klimatu a to wszystko jest bardzo groźnym zjawiskiem.


 

Praktycznie każdego tygodnia słyszy się o różnego rodzaju nawałnicach, które przeszły nad Polską. Wszystko przez to, że najpierw mamy ogromne upały przekraczające 35 stopni a potem nagle przychodzi zimniejszy front i pogoda szaleje. W zeszłym tygodniu w całym województwie warmińsko- mazurskim panowały niesamowite upały.

Na początku weekendu pogoda gwałtownie się zmieniła i na przykład nad Olsztynem przeszła spora wichura, która niosła za sobą ogromne zniszczenia. Tym razem najbardziej ucierpiał na tym podmiejski cmentarz komunalny bo zniszczonych zostało wiele grobów. Drzewa zostały powyrywane z korzeniami a usuwanie skutków potrwa jeszcze kilka dni. sytuacja nie miałaby miejsca gdyby władze zgodziły się na wcześniejsze wycięcie drzew proponowane przez mieszkańców i okolicznych księży. Niestety zgody nie wyraził na to konserwator zabytków bo uznał, że drzewa są pod ochroną. Ciekawe czy teraz rzeczony konserwator pokryje ze swojej kieszeni wszystkie poniesione szkody?!

 

17:29, darkmed
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 02 lipca 2013

Żyjemy w świecie który nieustannie zaskakuje nas jakimiś nowinkami technicznymi. Praktycznie w każdym tygodniu odbywa się premiera jakiegoś sprzętu. Wszystko to jest techniczne zaawansowane i bardzo nowoczesne. Teraz już nie tylko zegarki męskie są coraz bardziej nowoczesne, ale inwestuje się we wszystko.

Do czynienia mamy z telewizorami w wersji 3D, które można sterować za pomocą głosu lub gestu, na rynek ciągle wchodzą nowe telefony i tablety a komputery stacjonarne powoli wypierane są przez ultracienkie i lekkie notebooki. 

Jeżeli chodzi o nowinki techniczne to w tym tygodniu na rynek koreański został wypuszczony bardzo nowoczesny smartfon o nazwie Samsung Galaxy S4- LTE-A.  Jego premiera miała miejsce jednocześnie z uruchomieniem mega szybkiego internetu LTE. Telefon ma czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 2,3 GHZ oraz baterię o pojemności 2600 mAH. Smartfon nie różni się zbytnio od standardowego Galaxy S4, jedyną różnicą jest właśnie możliwość korzystanie z internetu LTE.

Trzeba przyznać, że nowinki techniczne czasami potrafią nas zaskoczyć. Co powiecie na przykład o nowoczesnej parasolce, która przeznaczona jest dla użytkowników smartfonów? Parasolka ma specjalną rączkę, która umożliwia jednoczesne trzymanie parasola i na przykład pisanie SMS-a.

Dla tych którzy uwielbiają produkty marki Apple mam dobrą wiadomość, być może już niedługo firma wypuści na rynek supernowoczesny zegarek. Sprzęt ma nosić nazwę iWatch i ma być bardzo designerski. Co prawda na razie trwają tylko spekulacje nie mniej jednak uważam, że jest to tylko kwestia czasu. A tego pomysłu marce Apple pozazdrościła już Nokia, która także po cichu stara się stworzyć coś w tym stylu.


11:43, darkmed
Link Dodaj komentarz »

Jeżeli interesujesz się polityką i życiem publicznym to na pewno starasz się być na bieżąco we wszystkich wydarzeniach. W dzisiejszym świecie mamy o tyle dobrze, że internet zawiera wszystkie niezbędne informacje. Nawet jeżeli przegapisz najnowsze wydanie wiadomości to i tak możesz być na bieżąco. 

A co wydarzyło się na świecie w ciągu kilku ostatnich dni? Na początek zajmiemy się pogodą, jako że jesteśmy już w klimacie wakacyjnym to te informacje bardzo nas interesują. I tak na przykład nad Moskwą przeszły ogromne nawałnice. Ulewny deszcz spowodował wiele zniszczeń, obliczono że przez jedną godzinę spadło tyle deszczu ile zazwyczaj pada przez miesiąc. Jest jedna ofiara śmiertelna, na 25-letnią kobietę runęło wyrwane z korzeniami drzewo. 

Pozostając w klimacie pogodowym, trzeba także wspomnieć, że w USA od kilku dni panują niesamowite upały. Został nawet pobity wcześniejszy rekord, temperatura przekroczyła 47 stopni Celsjusza. W Arizonie zginął wczoraj cały, 19- osobowy oddział strażaków walczących z ogniem wywołanym przez suszę.

Jeżeli chodzi o poważniejsze informacje ze świata to na przykład w Monachium uchodźcy starający się o azyl rozpoczęli głodówkę. Grożą, że jeśli ich postulaty nie będą wysłuchanie to zagłodzą się na śmierć, do głodówki przystąpiło około 50 osób. Rządzący starają się rozmawiać z uchodźcami poprzez mediatorów jednak Ci od kilku dni nie piją nawet wody i nie zgadzają się na żadną pomoc lekarską ich przywódca zagroził nawet, że popełni samobójstwo. 

11:42, darkmed
Link Dodaj komentarz »

Lato to najlepszy okres na wakacyjne wyjazdy, uczniowie mają wolne od szkoły a  dorośli często biorą urlopy. Dzięki temu można wspólnie spędzić ten czas. Jakie są preferencje Polaków, gdzie najczęściej wyjeżdżają oraz jak najchętniej wypoczywają?

Widząc nasze polskie morze odpowiedź chyba nasuwa się sama. W pełni sezonu popularne kurorty są wręcz przepełnione. W Międzyzdrojach, Ustce czy w Mielnie trzeba mieć sporo samozaparcia, żeby znaleźć jakieś wygodne miejsce na plaży. Ludzie leżą dosłownie jeden na drugim a tak nie da się raczej wypoczywać. Poza tym w takich popularnych miejscach trzeba się także liczyć z dość wysokimi cenami, dotyczy to zarówno noclegów jak i posiłków. Jeżeli porównamy ceny na przykład Chorwacji z Międzyzdrojami to różnica będzie naprawdę niewielka. I teraz trzeba zadać sobie pytanie czy lepiej jest wybrać się zagranicę i mieć gwarancję ładnej pogody czy może lepiej jest zostać w Polsce?

Wielu Polaków właśnie w wakacje decyduje się zagraniczny wyjazd. Moim zdaniem jest to bardzo dobre podejście, w końcu trzeba poszerzać swoje horyzonty. 

Nie mniej jednak bardzo chętnie na swoje wakacyjne podróże wybieramy także Warmię i Mazury. Mikołajki czy Giżycko to bardzo popularne mazurskie miejscowości, one także żyją z turystyki. Do tego trzeba zaliczyć położony także nieopodal Olsztyn, który jest stolicą Warmii. Tam również można znaleźć kilka fajnych jezior a osoby, które lubią zwiedzać również będą miały co robić.

Nie możemy także zapominać o naszych górach, są one popularne nie tylko zimą. Wielu Polaków wybiera Karpacz czy Zakopane na swoje wakacyjne wyprawy. Jest tam przepiękny klimat i bardzo ciekawa kultura.


11:39, darkmed
Link Dodaj komentarz »